Co powinieneś wiedzieć o słuchu i dlaczego to takie ważne?

y słuchu nazywa się uszami. Słuch jest wykorzystywany przez organizmy żywe do komunikacji oraz rozpoznawania otoczenia. Fale dźwiękowe: Przez powietrze docierają do małżowiny usznej, następnie przewodem słuchowym zewnętrznym do b

Dodane: 25-06-2016 15:31
Co powinieneś wiedzieć o słuchu i dlaczego to takie ważne? badanie słuchu
Gdzie udać się po pomoc, jeśli masz problemy ze słuchem i potrzebujesz pomocy specjalisty?

Kilka faktów o słuchu

Słuch ? zmysł umożliwiający odbieranie (percepcję) fal dźwiękowych. Narządy słuchu nazywa się uszami. Słuch jest wykorzystywany przez organizmy żywe do komunikacji oraz rozpoznawania otoczenia.
Fale dźwiękowe: Przez powietrze docierają do małżowiny usznej, następnie przewodem słuchowym zewnętrznym do błony bębenkowej. Pod wpływem drgań powietrza błona bębenkowa porusza przylegający do niej młoteczek. Drgania z młoteczka są przekazywane na kowadełko i strzemiączko, za pośrednictwem okienka owalnego trafiają do ucha wewnętrznego, gdzie drgania są zamieniane na impulsy nerwowe, które nerwem słuchowym docierają do ośrodków słuchowych w korze mózgowej.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/S%C5%82uch#S.C5.82uch_cz.C5.82owieka_-_podstawowe_dane


Jak wygląda ?

Badanie słuchu ? jest to ocena reakcji organizmu powstałej w wyniku stymulacji dźwiękowej. Badania słuchu dzielą się na badania subiektywne i badania obiektywne. Subiektywne badania słuchu, w przeciwieństwie do badań obiektywnych, wymagają aktywnej współpracy osoby badanej (od osoby badanej wymaga się świadomej informacji zwrotnej np. czy dźwięk jest słyszalny). Badania słuchu można podzielić również na badania progowe oraz nadprogowe. Celem badań progowych jest określenie najcichszego możliwego do usłyszenia dźwięku, w badaniach nadprogowych oceniana jest percepcja dźwięku powyżej progu słyszenia.

Wskazania:

niedosłuch lub jego podejrzenie
zawroty głowy
zaburzenia równowagi
szumy uszne

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Badanie_s%C5%82uchu


Klucz do dobrego słuchu na całe życie

W dzisiejszych czasach życie toczy się szybkim rytmem. Nieustanna gonitwa sprawia, iż czasem zapominamy o tym, co ważne. Dzień za dniem mija, lata upływają, a nasze ciało zmienia się nieubłaganie. Przede wszystkim idzie za tym utrata zdrowia, którą najczęściej zauważamy wtedy, gdy jest już za późno. Jeśli chcemy uniknąć takiej sytuacji w naszym życiu, musimy pamiętać o tym, aby na bieżąco kontrolować stan swojego zdrowia. Szeroki zakres badań profilaktycznych umożliwia nam poznanie swojego organizmu w sposób, w jaki nie było to możliwe nigdy wcześniej. Na szczególną uwagę zasługują bezpłatne badania słuchu, które pozwolą nam cieszyć się tym zmysłem przez całe życie.



© 2019 http://paragliders.lebork.pl/