Do dentysty z nagłym bólem

s weekendu albo świąt, a więc w czasie, kiedy gabinety dentystyczne są zamknięte. W takich sytuacjach najczęściej sięgamy po domowe środki radzenia sobie z bólem. Zdarza się jednak, że sprawa jest znacznie poważniejsza, a zwykła t

Dodane: 01-02-2017 07:18
Do dentysty z nagłym bólem

Pogotowie stomatologiczne ? pomoc w nagłych przypadkach

Nagły ból zęba może przytrafić się w najmniej odpowiednim momencie. Nierzadko dolegliwości zaczynamy odczuwać podczas weekendu albo świąt, a więc w czasie, kiedy gabinety dentystyczne są zamknięte. W takich sytuacjach najczęściej sięgamy po domowe środki radzenia sobie z bólem. Zdarza się jednak, że sprawa jest znacznie poważniejsza, a zwykła tabletka przeciwbólowa nie pomaga. Właśnie wtedy warto skorzystać z pomocy pogotowia stomatologicznego, które działa przez 24 godziny na dobę w niemal każdym dużym mieście Polski. To proste rozwiązanie sprawia, że pacjent nie musi cierpieć czekając na otwarcie gabinetów dentystycznych.


Czy można samodzielnie naprawić protezę dentystyczną?

Uszkodzenie protezy wcale nie należy do rzadkości. Sytuacja z pewnością nie należy do najprzyjemniejszych ? nie tylko znacznie obniża komfort i samopoczucie, ale niekiedy może nawet utrudnić normalne funkcjonowanie. Zdarza się, że niektórzy próbują naprawić protezę w warunkach domowych wykorzystując w tym celu łatwo dostępny klej szybkoschnący. Jest to błąd! Tego typu kleje zawierają często toksyczne substancje, dlatego używanie ich do klejenia protezy może zaszkodzić naszemu zdrowiu. Jedyne rozwiązanie w takiej sytuacji to skorzystanie z pomocy specjalisty protetyka. Można też udać się na pogotowie stomatologiczne, zwłaszcza jeśli problem z protezą dentystyczną pojawił się późnym wieczorem, podczas weekendu, czy też w inne dni wolne od pracy.


Wybicie zęba

W wyniku urazów często dochodzi do złamania lub wybicia zęba. W przypadku drugiej z wymienionych sytuacji ząb wypada z dziąsła razem z korzeniem. Chociaż mogłoby się wydawać, że trudno taki ząb uratować, w rzeczywistości jest to możliwe, jednak duże znacznie ma czas i właściwe postępowanie. Przede wszystkim jak najszybciej należy udać się na pogotowie stomatologiczne, a wybity ząb przechowywać w odpowiednich warunkach. Najlepiej jest trzymać go w ustach pod językiem uważając na przypadkowe połknięcie. Inne rozwiązania to umieszczenie go w mleku lub roztworze soli fizjologicznej ? takie działanie zwiększa szanse na powodzenie, bo skutecznie chroni ząb przed różnego rodzaju zanieczyszczeniami.



© 2019 http://paragliders.lebork.pl/