Kilka ciekawych faktów o OZE z naciskiem na energetykę słoneczną

ących do fermentacyjnego oczyszczania odpadów (np. z cukrowni). Konieczne jest zapewnienie odpowiednich warunków dla mikroorganizmów przeprowadzających biodegradację. Należy utrzymywać odpowiednią temperaturę oraz usunąć ze ściekó

Dodane: 25-12-2016 09:47
Kilka ciekawych faktów o OZE z naciskiem na energetykę słoneczną ogniwa solarne

Biodegradacja - zastosowanie

Najpopularniejszym wykorzystaniem biodegradacji przez człowieka są filtry awaryjne w biologicznych oczyszczalniach ścieków124 oraz stawach biologicznych, służących do fermentacyjnego oczyszczania odpadów (np. z cukrowni). Konieczne jest zapewnienie odpowiednich warunków dla mikroorganizmów przeprowadzających biodegradację. Należy utrzymywać odpowiednią temperaturę oraz usunąć ze ścieków substancje toksyczne dla biodegradatorów (np. detergenty, pestycydy)1.

Ma również zastosowanie na składowiskach odpadów24, przy produkcji biogazu z odpadów i ścieków, biomasy paszowej ze ścieków124 oraz rozpuszczalnych w wodzie pestycydów w opakowaniach podatnych na biodegradację1.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Biodegradacja


Energia słoneczna ? pozyskiwanie na wiele sposobów

Kolektory słoneczne to bardzo użyteczne elementy, które pozwalają na pozyskiwanie energii słonecznej. Pobieranie energii z odnawialnych jej źródeł jest niewątpliwie przyszłością współczesnej energetyki. Nie wszyscy jednak wiedzą, że i ten rynek ulega dynamicznym zmianom. Obecnie możemy wyróżnić przede wszystkim dwa rodzaje kolektorów słonecznych ? są to kolektory próżniowe i płaskie. Warto jednak zauważyć, że pobieranie energii słonecznej jest możliwe nie tylko dzięki kolektorom. Coraz większą popularnością cieszą się również układy fotowoltaiczne. Niewątpliwie można spodziewać się kolejnych nowinek technicznych w tym zakresie i coraz lepszych urządzeń pozwalających na pobieranie energii ze Słońca.


napromieniowanie - to warto wiedzieć

Napromieniowanie (ang. irradiation1) \displaystyle H H - wielkość w fotowoltaice wyrażana w J/m? lub kW?h/m? (global irradiation) składająca się z sumy napromieniowania bezpośredniego (nazywanego często nasłonecznieniem), rozproszonego i odbitego. Przedstawia energię padającą na jednostkę powierzchni w ciągu określonego czasu (roku, miesiąca, dnia, godziny)2.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Napromieniowanie



© 2019 http://paragliders.lebork.pl/