Klimatyzacja - w domu i w biurze

e osób źle znosi ciągłe poddawanie kontaktowi z wysokimi temperaturami. Wobec tego montowanie domowej klimatyzacji stało się niemal standardem w nowoczesnym budownictwie. Jednak trzeba pamiętać o tym, że koszty związane z użytkowa

Dodane: 30-06-2017 06:19
Klimatyzacja - w domu i w biurze konserwacja urządzeń chłodniczych Warszawa

Domowa klimatyzacja

Trzeba przyznać, że posiadanie domowej klimatyzacji jest bardzo ważne. Dzieje się tak dlatego, że obecnie lata bywają bardzo gorące, a wiele osób źle znosi ciągłe poddawanie kontaktowi z wysokimi temperaturami. Wobec tego montowanie domowej klimatyzacji stało się niemal standardem w nowoczesnym budownictwie. Jednak trzeba pamiętać o tym, że koszty związane z użytkowaniem domowej klimatyzacji mogą być bardzo różne. Aby móc je obniżyć należy po prostu montować w domu naprawdę nowoczesną i sprawnie działającą klimatyzację. Jest to bardzo ważne, ponieważ dzięki temu będzie można swobodnie korzystać z klimatyzacji, której zalety są niewątpliwe.


Pompa_ciepła Sprawność- definicja z Wikipedii

Pompy ciepła wykorzystują jako dolne źródło energię cieplną niskotemperaturową (o niskiej energii) (w praktyce 0 °C - 60 °C), trudne do innego praktycznego wykorzystania.

gdzie:

W praktyce temperatura skraplacza jest od kilku do kilkunastu stopni wyższa od temperatury ogrzewanego pomieszczenia, a temperatura parownika jest o kilka stopni niższa od temperatury dolnego źródła ciepła.

Ze wzoru tego wynika, że pompy ciepła mają dużą efektywność przy małej różnicy temperatur, a tracą ją szybko wraz ze wzrostem tej różnicy.

Równość w powyższym wzorze może być osiągnięta wyłącznie w doskonałej, odwracalnej pompie ciepła. Rzeczywiste urządzenia mają niższą efektywność, z powodu przede wszystkim dwóch efektów:

Seryjnie budowane sprężarkowe pompy ciepła osiągają typowo sprawność równą 50?60% sprawności pompy doskonałej. W odniesieniu do wystandaryzowanych warunków pracy (temperatura parownika 0 °C = 273 K, temperatura skraplacza 50 °C = 323 K) daje to współczynnik efektywności pompy około 3,5, co oznacza, że ponad 70% dostarczonego przez pompę ciepła pochodzi z dolnego źródła, a reszta pochodzi z pracy sprężania.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Pompa_ciepła


Zarówno "pompa hydrauliczna" jak i "pompa

Nazwa "pompa ciepła" jest użyta przez analogię do nazwy powszechnie znanej "pompy hydraulicznej" pompującej ciecz (najczęściej wodę) z niżej położonego zbiornika do zbiornika położonego wyżej. Zarówno "pompa hydrauliczna" jak i "pompa ciepła" potrzebują energii dostarczonej z zewnątrz. Kiedy ciepło płynie w naturalnym kierunku (od wyższej temperatury do niższej), przepływ tego ciepła może być wykorzystany do napędu silnika cieplnego podobnie jak przepływ wody płynącej grawitacyjnie z góry na dół napędza silnik hydrauliczny (turbinę wodną). Aby "zmusić" ciepło do płynięcia w odwrotnym kierunku (od temperatury niższej do wyższej) należy z zewnątrz dostarczyć energii do napędu, podobnie jak przy pompowaniu wody z dolnego zbiornika do górnego. Przy odpowiedniej konstrukcji "pompa ciepła" i "silnik cieplny" mogą być jednym urządzeniem, podobnie jak jednym urządzeniem mogą być pompa hydrauliczna i silnik hydrauliczny w elektrowni szczytowo-pompowej.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Pompa_ciepła



© 2019 http://paragliders.lebork.pl/