O skórach na tapicerce, odzieży czy meblach

raty do skór.O pielęgnacji skórzanych przedmiotówZadbana i czysta skóra wygląda świetnie, a co istotne jest też wygodna oraz prestiżowa. Jednak o skórę należy odpowiednio dbać, zarówno o tą naszą, ale i ta na ubraniach, czy tez na

Dodane: 12-08-2016 13:05
O skórach na tapicerce, odzieży czy meblach Odzież ze skóry powoduje wiele problemów z konserwacją i utrzymaniem jej w czystości. Na szczęście możemy skorzystać z pomocy profesjonalistów: , lub zakupić renomowane preparaty do skór.

O pielęgnacji skórzanych przedmiotów

Zadbana i czysta skóra wygląda świetnie, a co istotne jest też wygodna oraz prestiżowa. Jednak o skórę należy odpowiednio dbać, zarówno o tą naszą, ale i ta na ubraniach, czy tez naszych meblach i butach. Nieodpowiednie zabiegi pielęgnacyjne mogą zniszczyć, pogorszyć wytrzymałość i elastyczność tego materiału. Z tego powodu poleca się, aby skórzane przedmioty czyścic jak najczęściej oraz stosować odpowiednio środki. Nigdy nie powinno używać się detergentów. A czego używać?

Ciepła woda oraz szare myło to podstawowa mieszanka myjąca dla skóry na tapicerce, czy odzieży. Po czyszczeniu należy ja dokładnie osuszyć oraz nawilżyć, aby zmniejszyć możliwość pękania oraz zwiększyć jej elastyczność oraz przywrócić połysk. Niestety w przypadku rys i rozdarć należy zwrócić się do specjalisty, który będzie wiedział jak przywrócić naszej rzeczy dawny i świetny wygląd.


Naprawa skóry na odzieży

Odzież skórzana jest bardzo wrażliwa na przetarcia oraz inne problemy. Dlatego też co jakiś czas musimy ją odpowiednio pielęgnować. Warto więc aby wspomniana odzież została poddana raz na rok procesowi renowacji. Taki wybór z pewnością ma uzasadnienie, ponieważ w ten sposób jesteśmy w stanie zapewnić tego typu odzieży o wiele dłuższy okres życia. Oczywiście sam proces czyszczenia nie jest wcale taki prosty bowiem na niego, składa się kilka dość skomplikowanych czynności. Oczywiście samo czyszczenie tu nie wystarczy bowiem stosuje się jeszcze nabłyszczanie oraz nakładanie określonej warstwy pigmentu po to by kolor został odnowiony.

Trzeba przyznać, że ludzie cenią sobie takie rozwiązania, ponieważ możemy w ten sposób naprawić każdą tkaninę wykonaną ze skóry. Wszystkie procesy naprawcze są jednak bardzo czasochłonne dlatego nasza skóra, musi pozostać w rękach specjalistów przez co najmniej kilka dni. Dopiero po upływie tego czasu możemy odebrać odnowione rzeczy. Jeśli więc lubimy skórzane ubrania to z pewnością skorzystamy z tej opcji.


Z Wiki: garbowanie

Skórę ściągniętą ze zwierzęcia rozwieszano do wyschnięcia (tylko gdy nie można było od razu przystąpić do garbowania), następnie moczono ok. 2 doby w wodzie, po czym usuwano z wewnętrznej strony skóry resztki tkanek podskórnych (tzw. mizdrowanie). Skóry płukano i rozwieszano do obcieknięcia.

Przed przystąpieniem do właściwego garbowania, ściągniętą ze zwierzęcia skórę należy poddać zabiegom wstępnym (tzw. warsztatowi mokremu), mającym na celu usunięcie włosów i rozluźnieniu tkanki skórnej. W tym celu na skórę umieszczoną w dołach wyłożonych połówkami belek i wylepionych gliną, działano substancjami o charakterze zasadowym. Najczęściej stosowano popiół drzewny lub wapno gaszone (np. w Nowym Targu odkryto dół z 2. połowy XII wieku ze skórami przemieszanymi z iłem, popiołem i wapnem).

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Garbowanie



© 2019 http://paragliders.lebork.pl/