O technikach i metodach grzewczych

le komu.O rodzajach wentylacji w Wikinaturalna - wymiana powietrza przy wykorzystaniu przeciągu grawitacyjna - wymiana powietrza wykorzystująca różnicę ciśnień między przestrzenią wentylowaną a ujściem kanału wentylacyjnego do at

Dodane: 25-07-2016 14:20
O technikach i metodach grzewczych wentylacja gdańsk
Przy dobrze zmontowanej instalacji cieplnej i wentylacyjnej budynek nie powinien mieć żadnych problemów z pleśnią czy wilgocią. Dlatego jest kluczową sprawą i nie można jej zlecić byle komu.

O rodzajach wentylacji w Wiki

naturalna - wymiana powietrza przy wykorzystaniu przeciągu
grawitacyjna - wymiana powietrza wykorzystująca różnicę ciśnień między przestrzenią wentylowaną a ujściem kanału wentylacyjnego do atmosfery. Zanieczyszczone powietrze zostaje wyssane z pomieszczenia przez kratkę wentylacyjną, a do pomieszczenia napływa powietrze zewnętrzne przez celowo wykonane nawiewy (np. okna, kratki nawiewne sterowane higroskopijnie) albo nieszczelności w obudowie budynku
mechaniczna - sterowana wymiana powietrza
hybrydowa - kombinacja wentylacji grawitacyjnej i mechanicznej stosowanych w zależności od zapotrzebowania na świeże powietrze i warunków pogodowych (różnicy gęstości powietrza wywiewanego i otoczenia)

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Wentylacja


Dobry fachowiec od wentylacji

Przy montażu ekologicznego ogrzewania warto też zatrudnić specjalistę od wentylacji i naprawić ewentualne problemy z tym tematem. Jak wiadomo zła wentylacja powoduje wiele skomplikowanych problemów z całym budynkiem, a nawet zdrowiem ludzi i zwierząt w nim przebywających.

Dobry specjalista najpierw sprawdzi całą instalację wentylacyjną, jej szczelność i wydajność i w razie potrzeby zaproponuje możliwe rozwiązania. Czasami wystarczy podpiąć mały wentylator,a by bardziej wymusić ruch powietrza, innym razem wymiana rury lub jej przedłużenie, albo umiejscowienie jej w innym miejscu.


Efekt kominowy

Efekt kominowy (ciąg, cug) ? zjawisko fizyczne powstawania spontanicznego przepływu cieplejszego gazu (np. powietrza) z dołu do góry w kominach. Efekt kominowy występuje też w szybach wentylacyjnych, szybach wind, szybach kopalnianych i wielu innych miejscach o pionowym układzie.

Siłą napędową efektu kominowego są różnice gęstości wynikające np. z różnicy temperatury pomiędzy powietrzem (lub ściślej: gazem) zewnętrznym, a wewnętrznym (w przewodzie komina). Słup wewnętrznego, ogrzanego powietrza jest lżejszy niż zimnego ? zewnętrznego.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Efekt_kominowy



© 2019 http://paragliders.lebork.pl/