ogrzewanie hal namiotowych

w palnik gazowy zamiast spalania węgla. Także istnieją grzejniki żeliwne wyposażone w cegłę szamotową, która zapewnia właściwości akumulacyjne. Wady i zalety: Grzejniki konwekcyjne ogrzewają pomieszczenie w wyniku przepływu

Dodane: 15-10-2017 02:32
ogrzewanie hal namiotowych

Przepływ może być grawitacyjny (wówczas powietrze

Czerpią energię z gazu. Stosowane są rzadko.

Wady i zalety:

Wady i zalety:

Może to być piec kaflowy, wyposażony w palnik gazowy zamiast spalania węgla. Także istnieją grzejniki żeliwne wyposażone w cegłę szamotową, która zapewnia właściwości akumulacyjne.

Wady i zalety:

Grzejniki konwekcyjne ogrzewają pomieszczenie w wyniku przepływu masy powietrza wewnątrz radiatora grzejnika, w wyniku czego następuje jego ogrzanie. Przepływ może być grawitacyjny (wówczas powietrze przepływa w sposób naturalny, co wynika z różnicy gęstości powietrza spowodowanej różnicą jego temperatury) lub wymuszony (przepływ powietrza wymusza wentylator). Grzejniki zasilane są prądem elektrycznym lub wodą. Woda dostarczana jest instalacją centralnego ogrzewania (CO).
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Centralne_ogrzewanie


Ciągły dozór nad parametrami urządzeń elektrycznych

Elektrycy są bardzo potrzebnymi pracownikami zwłaszcza w wielkich zakładach przemysłowych. Przy tak ogromnej produkcji, dochodzącej niejednokrotnie do kilkudziesięciu ton w ciągu doby, nieustanny dozór odpowiednich parametrów urządzeń pracujących w instalacji produkcyjnej jest niezbędny. Pozwala on nie tylko na zachowanie właściwego funkcjonowania urządzeń elektrycznych i wszelkich innych, ale także na bardzo szybkie reagowanie podczas ewentualnej awarii. Wiele urządzeń produkujących musi być podłączone do prądu, aby móc swobodnie pracować, dlatego też dozór elektryka nad danym urządzeniem jest konieczny.


Ma on około 3 m wysokości

W Polsce pomnik kaloryfera znajduje się w Stąporkowie (woj. świętokrzyskie) przed Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury. Ma on około 3 m wysokości i jest jednym z największych w Europie i jedynym w kraju. Duży żeliwny kaloryfer ma za zadanie przypominać świetność miasta z czasów, gdy tutejsza Odlewnia Żeliwa produkowała aż 96% grzejników. Uznany jest za nieoficjalny symbol tego miasta.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Grzejnik



© 2019 http://paragliders.lebork.pl/